Én kis kertet kerteltem
Virághagymát ültettem. ;-)
Ez a kedves magyar népdal jutott eszembe, amikor egyik nap egy marketben még éppen kizöldülő virághagymák kerültek a szemem elé. Kint még javában zajlik a tél, de az ember ilyenkor már igen csak vágyik a napfényre, illatokra, a tavasz hangjaira.
Amikor erős már bennem ez az érzés, egyszerűen körberakom magam jácint, krókusz, nárcisz cserépbe, kisebb ládába ültetett hagymáival és lelkesen várom a színeket, illatokat.
A cserepet, a fa ládákat természetesen a mindenkori, "éppenhangulatomnak" megfelelően díszítem. Ahogy most is tettem a birtokba vett növényekkel.Egy kisebb méretű fa láda, tetszőleges színű akril festékek, egy, a láda méretének megfelelő méretű fólia darab, virágföld, virághagymák, virágkötő drót, kisebb karton papír és természetesen ecset szükséges a kivitelezéshez.
Díszíteni kisebb, nagyobb tárgyakat ezerféleképpen lehet.
Nekem most inspirációt Jackson Pollock amerikai festőművész művei adtak. A színek kavalkádja, látszólagos rendetlensége keltette dinamizmus mindig magával ragad. A különleges festési technikával, a festék fröcskölésével, csorgatásával, kaparásával készült képeken különös faktúra kel életre.http://www.jackson-pollock.org/shimmering-substance.jsp
A képek által keltett lendülettel kezdtem hozzá a festéshez.
Most nem alapoztam le a dobozt, hanem egy zöld árnyalattal kentem le, de csak foltokban, nem teljesen fedett a festék. Száradás után pedig fehérrel fedtem a doboz teljes felületét. Végül pedig visszacsiszoltam a festékszínekből.
Sárgát, zöldeket és kéket választottam a mintázáshoz.
Festékfoltokat vittem fel a dobozra,
majd egy virágkötő drót segítségével széthúztam, összekevertem a különböző színeket. Száradás után pedig repesztőlakkal is kezeltem a felületet, hogy még inkább mozgalmas legyen.
Az elkészült ládába fehér és lila jácint hagymák kerültek.
Már korábban is készítettem virágládát, amit pozsgásokkal ültettem tele.
A láda aljába került a fólia, majd arra rá a virágföld. Még azt javasolnám, hogy érdemes a doboz belsejét a függőleges lapokon fentről egy kisebb területen lakkal lekenni, hogy a nedvesség ne tegyen benne kárt a fólia szélénél. Egyébként én az egész belsejét nem kezeltem lakkal.Lézernyomtatóval kör alakú virágfüzéreket nyomtattam, amibe feliratokat szerkesztettem. Ezeket a mintákat pedig transzfer technikával kisebb méretű kartonlapokra vittem át.
A kinyomtatott mintát, ha feliratos, mindenképp tükrözzük, különben fordítva jelenik meg a szöveg. Helyezzük az átvinni kívánt mintát színével arra a felületre, amin meg fog jelenni és a papír hátulját kenjük be transzferáló oldattal. Fülpiszkáló segítségével szoktam bekenni az oldattal a mintát, de ügyelni kell arra, hogy ne legyen sok a folyadék, mert akkor megfolyik a minta. Egy fa vonalzóval szoktam jól átdörzsölni.
A papírkorongokat narancsolajos antikoló pasztával finoman bekentem. Virágkötő drótot erősítettem a hátoldalukra, aminek segítségével a virágládába szurkáltam a táblákat.
Kontraszt.
A hangulatképekkel, a tavasz és a tél kontrasztjának hangulatával kívánok kreatív, tavaszt csalogató alkotásokat a hétvégére. ;-)
Ha a fotókon láthatókon kívül is kedvet kaptatok otthonotokat díszítő tárgyak létrehozására, várlak máskor is a blogon.
Lakberendezési, térrendezési ötletekkel, inspirációval itt is találkozhattok:
A bátrabbak pedig már a PINTERESTEN is elérhetnek