Tükröződő édes ízek
Egy tortatál létrejötte üvegpohár és tányér összeillesztésével
A most következő képeknek nincs különösebb apropója, nem kötődik semmilyen nagy ünnephez. Csak van és már most a kedvencem. Habár....
Biztosan voltatok már úgy, ti, akik hozzám hasonlóan szerettek létrehozni, hogy rátok tört az "azonnal alkotni valamit" vágya. :-) Ez történt most velem.
Talán még annyi, hogy a nagy ünnepek mellett mindig vannak kisebb ünnepeink, ahol jó lenni, amit jó átélni. Ha már ünnep, akkor érdemes megadni a módját, kicsit átöltöztetni a mindennapi környezetet, növelve a családi, baráti esemény hangulatát.
Mindez nálam mostanában az asztal köré koncentrálódik. Megértitek, ha megnézitek az utóbbi néhány blogbejegyzést.
A hagyománytól most sem térek el, egy tortatál létrejöttét követhetitek. Már jó ideje ott motoszkált a fejemben, tehát tudatosan gyűjtögettem a szükséges anyagokat hozzá,a tortacsipkét, egy egyszerű üvegtálat, íves poharat, zöldes árnyalatú festéket, decoupage ragasztót, valamint tükörpermetet és a hozzá használatos vizes bázisú lakkot.A metálos zöld színnel átfestettem a mini tortapapírok egyik oldalát,amit színével lefelé fordítva decoupage ragasztóval rögzítettem a gondosan zsírtalanított tányér külső felére. Ragasztóval természetesen bekentem a festett oldalát is a papírnak, majd a másik oldalt is átkentem az üvegre helyezést követően. Ügyelve arra, hogy a papírról ne kerüljön az üvegre a ragasztóból. Ha ragasztós lenne az üveg felülete, egyszerűen egy darab ronggyal letörölhetjük.
Fontos a tányér díszítésénél, hogy a külső felére dolgozunk és visszafelé, azaz itt a díszítőelemmel kezdődik a munka.Egyik-másik tortapapírt nem egészben, hanem csak egy darabját ragasztottam fel az üvegre.Míg száradt a tányér, a pohár belsejét színeztem. Ehhez pedig a tükörpermetre volt szükségem.
Érdemes jól szellőző helyen vagy nyitott ablaknál dolgozni vele. Néhány fújás és be is fedte a pohár belsejét. Ha megfolyik, nem gond, mert újabb fújással korrigálható a tükörfelület. Rövid idő alatt szárad, így gyors mozdulatokkal töröltem vissza a permetből, hogy foltos legyen.
A tükörfelületre a zöld metálos festékkel ráfestettem, így a foltos felületen átütött a zöld szín. Miért is zöld? Gondoltam, hogy egy kicsit utaljon a közelgő tavaszra a színvilág. Végül fekete színnel is fedtem, így néhol ez a szín is megjelent.Miután megszáradt a decoupage ragasztó, a tányérra is rákerült a tükrös felület és természetesen itt is visszatöröltem a permetből. A képen jól látszik a fény felé fordítva az egyenetlenül fedett üveg. Én pedig majdnem látszom. :-)Következett a fekete, majd legvégül a zöld szín. A záró réteg pedig a lakk volt.Legvégül pedig a pohár tetejére tettem a tányért, amit sziloplaszttal rögzítettem.Amolyan kopottas, kissé füstös érzetet kelt bennem a kész süteményes tál.Saját használatra, de bátran ajánlott ajándéknak is. :-)A metálzöld, a fekete és a tükörfelület együttese. Azt hiszem, eléggé izgalmas látvány. :-)Itt talán érthetővé válik a bejegyzés címe, hiszen látszik, ahogy tükröződnek a gyümölcsök, a sütemény a tükörfelületen.A képeken szereplő ehető modellek a fotózás kedvéért kerültek birtokomba. A sütemény végérvényesen el is tűnt... ;-)A leírás bonyolultságától eltekintve nagyon egyszerű a tükrös felület létrehozása. Érdemes kísérletezni a díszítéssel, a felhasznált anyagokkal, a színekkel, hogy minél különlegesebb, izgalmasabb hatást hozzunk létre.
Két egyszerű, hétköznapi tárgyból teremthetünk egy harmadikat, ami igazán egyedi dísze lehet asztalunknak vagy éppen egy barátnőnk ebédlőjében díszeleghet. ;-)
Teljes biztonsággal állíthatom, hogy "élőben" még ütősebb a szín és a forma hatása. Már most tudom, ha kapok kisebb méretű üveg tányérkákat, akkor elkészül egy süteményes készlet.
Rendhagyó módon a blogbejegyzés végére tettem fel egy montázst, de aki kitartó és eljut a "lap aljára", annak jutalma ez a néhány csodálatos fotó. :-) Ha üveg, akkor egyből beugrik nekem René- Jules Lalique (1860-1945 ) neve.
Ha látóterembe kerül, mindig lenyűgöz a francia művész munkája. Üveg-, ékszer- és bútortervező, festő és szobrászművész volt, az Art Nouveau és Art Deco kiemelkedő képviselője, elismert ékszer- és üvegművésze. Ékszereken kívül használati- és dísztárgyakat, edényeket, tálakat, világítótesteket is tervezett. Kedvenc motívumai növények, mitológiai lények, különös emberalakok voltak.
Ha a fotókon láthatókon kívül is kedvet kaptatok otthonotokat díszítő tárgyak létrehozására, várlak máskor is a blogon.
Lakberendezési, térrendezési ötletekkel, inspirációval itt is találkozhattok:
A bátrabbak pedig már a PINTERESTEN is elérhetnek