Gesztenyeszemek és parafadugó találkozása
Avagy még mindig természet és még mindig őszi dekoráció
Mozgalmas volt a vasárnap, de a szombati begyűjtős történet után kötelezőnek éreztem saját magam felé, hogy valamit készítsek is a gesztenyékből a csipkekoszorúhoz hasonlóan, amit a következő linken érhettek el.
http://terkomponalokreativ.blog.hu/2014/09/25/csipkekoszoru
Az alapanyag beszerzéséhez egy kis inspirációt pedig innen gyűjthettek:
http://terkomponalokreativ.blog.hu/2014/09/27/gesztenyezo_gondolatok
Mivel az idő az előző naphoz hasonlóan kényeztetős volt, így a teraszra helyeztem ki a támaszpontom. A napfény jelenléte jól látszik is a képeken.
Az alap, hogy nálam mindig van koszorúalap a cuccos szekrényemben, így csak elővettem, mellé még néhány parafadugót is készítettem az asztalra. A parafadugókat nem régen teszem csak el, mert mostanság vált szembetűnővé nekem, hogy mennyire érdekessé teszik a különböző feliratok a formájukat.
Egy sniccer késsel vágtam félbe a dugókat, majd félretoltam egy ideig a porondról a darabokat.
A szalmaalap szerintem a maga szalma valóságában is szép, én szeretem így is használni, de most beborítottam egy szizál szálas zöld színű dekorral. A gesztenyékkel nem lehet teljesen fedni szabálytalan formájuk miatt, így néhol látszik alattuk a felület, amelyre kerülnek. Ezért tettem egy zöld alapot a koszorúra, hogy ne összeolvadjon, hanem esetleg ki is emelkedjen a szín a barna színek mögül. Gombostűvel tűztem fel az anyagot.
Ragasztópisztollyal felragasztottam a gesztenyeszemeket a kapott felületre. Óvatosan a ragasztóval! Legalább kétszer égettem meg az ujjam. :-)
Ezen a képen még nem látszik, de a következőn már igen az, hogy a gesztenyéket egymás tetejére is ragasztottam. Célom volt, hogy minél plasztikusabb, játékosabb legyen a látvány.
A gesztenyék mellé ragasztottam a feldarabolt dugókat, szabálytalanul, elforgatva. További fotókon majd látható, hogy nem találkoznak a gesztenyék és a dugódarabok, mivel hagytam egy kisebb részt nyitva, ahol a szizál szálak tűnnek elő csak. Akinek jobban tetszik úgy, hogy teljesen fedett a koszorúalap, természetesen úgy is készítheti.
Egy megjegyzést engedjetek még meg nekem a díszítéssel kapcsolatban. Dekorációs koszorú készítéséhez szinte minden felhasználható. Láttam már tengeri kagylókból, kövekből, fadarabokból, hajtogatott papírból, régi tárgyakból készítettet is, hogy csak néhányat említsek. Azért én javasolnám, hogy bármit is használtok fel erre a célra, egyszerre sok színt, sok formát, sokféle anyagot ne alkalmazzatok, mert túldíszített, esetleg ízléstelen lesz a tárgy. Érdemes kettő esetleg három szín és forma keretein belül maradni, annak érdekében, hogy hangulatos, esztétikus eredmény születhessen.
Gondolkodtam, hogy spárga, rafia, vagy szalag kerüljön még a gesztenyekoszorúra díszítésként, de végül győzött a selyemfényű pasztellszínű szalag, amit dróttal erősítettem a helyére. Egyszerűen beleszúrtam az alapba a nekem tetsző ponton.
Végül gombostűvel a koszorú aljához erősítettem egy méretre vágott szalagot, aminek a végét gesztenyével is feldobtam. Ezt sem kötelező így készíteni, tényleg csak egy sablon ötlet, az igazi megvalósítás pedig a fantázia dolga.
S jöjjön egy ráadás ötlet. A csipkekoszorú után szabadon asztalra is kerülhet az elkészült darab. A vasárnap zárópontjaként egy kisebb, mátrai kerékpártúrát követően megettünk egy-egy szelet almatortát gyertyafény mellett, amit több év után tegnap készítettem el újra, miután megtaláltam az elveszettnek hitt receptem. :-)
Ha a témához, vagy pedig lakberendezéssel, otthonod szépítésével kapcsolatos kérdésed lenne, a következő címen felteheted. :