Adventi naptár szokatlan formában
Avagy miből készülhet még és mi kerülhet bele? ;-)
1 2 14 5 21 9 7 18 3 18 4 10 23 24
Egy kisebb csoportban téma volt napokban az adventi naptár léte. Vagy éppen nem léte. ;-) A legtöbb kisgyerekes anyuka azt az elvet vallotta, hogy nincs rá semmi szükség, teljesen felesleges dolog és főként azért, mert a csoki, amit rejt nem éppen jó az aprónépnek.
Nem szeretném ezt a vitát itt és most eldönteni, de úgy gondolom, hogy adventi naptár létezhet csoki nélkül is. Vagy éppen csokival. ;-)
Nekem már rég voltak kicsik a gyerekeim, így napjainkban nem kérdés a karácsonyt váró időmérő eszköz létjogosultsága az életünkben, de ettől függetlenül egy kedves dolognak tartom. Ha pedig a kicsik szemszögéből nézem, kifejezetten elengedhetetlen dolognak. ;-)
Gondoljunk csak bele, mennyire fárasztó, embert próbáló dolog minden reggel rákérdezni, hogy mennyit kell még aludni karácsonyig! :-) Azért az is igaz, hogy a számokat nem ismerő gyerekeknek marad akkor is a kérdezősködés terhe, ha adventi naptár birtokosok. A szülőknek pedig marad a napi felvilágosítás lehetősége. ;-)
A hosszúra nyúlt gondolati bevezető után jöhet a lényeg! Napokig gondolkodtam azon, milyen formában lehetne egy egyszerű, de azért figyelmet megragadó adventi naptárat készíteni úgy, hogy valamennyire a karácsonyi készülődés színvilágába, hangulatába is illeszkedjen, de ne legyen csicsás, ne legyen a megszokott küllemű. Esetleg funkciójában- a rejtegetés- is hozzon valami újat.
Ekkor jutott eszembe, hogy jó ideje gyűjtögetem a kisebb méretű konzerves dobozkákat, amelyek valamikor csemege kukoricát tartalmaztak.
Dekorgumit készítettem még, amiből számokat vágtam. Most, ahogy a fotót nézegetem, homlokot ráncolva látom, hogy ezek a számok bizony rózsaszínesnek tűnnek. Pedig pirosak, ezt tanúsíthatom! ;-)
Közelebbről is rózsaszínnek hatnak. :-D
Szóval a számok. A gumilap egyik oldalára rajzoltam fordítva a számokat, majd jött az olló.
Lefújtam fehér festékkel a dobozkákat.
Aki úgy gondolja, hogy próbálkozik a megvalósítással, azoknak tanácsolom, hogy érdemes letörölni a doboz alján levő számokat. Feltéve, ha van. :-) Nekem az első megfolyt a festék hatására, de segített a dolgon a körömlakklemosó.
Szintén piros alapanyag következett a sorban. Valamint egy rétegelt lemez lap, ami akár habkarton is lehetne.
Az alapot beborítottam a csomagolópapírral.
Mindkét oldala használható lenne a papírnak, megnéztem, hogy a barna, vagy a piros felület tetszene-e nekem jobban.
A piros felület mellett döntöttem végül.
Ebben a formában helyeztem el az alapon a dobozokat. Ez persze egy lehetőség csak, szabadon variálható.
Ráragasztottam a számokat a dobozka aljára, ami már tetejeként funkcionált innentől.
A számozott dobozokat rátehetjük egy számunkra tetszetős tálra, tálcára is, méghozzá szabálytalan sorrendben, összekeverve. Külön izgalmat jelent a "Ki találja meg előbb a mai napot?" keresés játéka. :-)
Vajon milyen meglepetés lapuljon a számok mögött?
Természetesen lehet a dobozka takarásában a jól bevált csokoládé, de ezt helyettesítendő akár aszalt gyümölcsök, dió, mogyoró is.
Ha pedig nekem most lenne adventi naptárat felhasználó korú utódom, akkor a számos dobozok mögé minden napra egy-egy játék leírását rejteném. Olyan játékét, amit együtt játszhatnak a család különböző korú tagjai. Reggel naptár bontás, este pedig - egy meghatározott időpontban - játék. Így talán azok a hosszadalmasra nyúló, lassan pörgő decemberi napok is gyorsabban lépegetnének a karácsony felé. ;-) Nem csak az ünnepet várhatják a gyerekek, hanem, a közös játékot is.
Ha pedig tetszett ez a képsor és maga az ötlet, keress a Facebookon is. Csatlakozz hozzánk ITT.